Jakie leki bez recepty stosować na infekcje intymne?

Infekcje intymne to powszechny problem wśród kobiet. Obecnie dostępne są na szczęście leki bez recepty, które działają nie tylko objawowo, ale również przyczynowo. 

Leki bez recepty na infekcje intymne

Leki bez recepty na infekcje intymne umożliwiają samodzielne leczenie choroby w krótkim czasie po pojawieniu się jej pierwszych objawów. W zależności od tego, czy za rozwój infekcji odpowiadają grzyby czy też bakterie, zalecany jest inny preparat. W Aptece Dla Rodziny: https://aptekadlarodziny.pl/ dostępne są leki przeciwgrzybicze na infekcje intymne z klotrimazolem lub fentikonazolem. Są one skuteczne w leczeniu infekcji, której objawami są zazwyczaj świąd, zaczerwienienie, obrzęk w okolicy warg sromowych, a czasami również upławy bez specyficznego zapachu.

Przy infekcji intymnej o podłożu bakteryjnym, wskazane jest zastosowanie preparatu posiadającego właściwości przeciwbakteryjne. Infekcję bakteryjną mogą sugerować upławy o nieprzyjemnym zapachu, czasami porównywanym do “zapachu rybiego”. Czasami kobiecie trudno jest określić, jaka może być przyczyna infekcji. Nie wie, czy powinna wybrać leki bez recepty o działaniu przeciwgrzybiczym czy przeciwbakteryjnym. Wówczas warto sięgnąć po preparat ze składnikami, które posiadają obie te właściwości.

Kiedy stosować leki bez recepty na infekcje intymne?

Leki bez recepty stosowane w terapii infekcji intymnych zaleca się wprowadzić do terapii możliwie jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów. Część kobiet zmaga się z nawracającymi infekcjami. Warto wówczas zaopatrzyć się w zapasowe opakowanie leku, aby móc jak najszybciej go aplikować. Jeśli mimo zastosowanych leków bez recepty, kobieta nie czuje poprawy stanu zdrowia, a objawy nie ustępują, konieczne jest udanie się do lekarza.

Apteka Dla Rodziny oferuje leki bez recepty na infekcje intymne w postaci globulek i maści. Przy infekcji obejmującej jedynie zewnętrzne okolice narządów intymnych, wystarczająca może być maść. Jednak w przypadku pojawienia się upławów i innych objawów zapalenia pochwy, konieczne jest zastosowanie leku dopochwowego. Obecnie, wśród leków bez recepty, dostępne są nawet preparaty jednodawkowe – jedna globulka aplikowana dopochwowo stanowi pełną kurację. 

Wspomagająco przy infekcji intymnej warto sięgnąć po probiotyki ginekologiczne. Pomagają one przywrócić i utrzymać prawidłową mikrobiotę pochwy. Preparaty probiotyczne oraz leki bez recepty wykorzystywane w leczeniu infekcji intymnych można znaleźć na stronie Apteki Dla Rodziny: https://aptekadlarodziny.pl/leki-bez-recepty.html